• 1

    CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

  • 2

    JESTEŚMY ZAWODOWCAMI!

  • 3

    AMBITNI, PROFESJONALNI

  • 4

    CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

Copyright 2024 - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce

Gogło PolskiPUBLICZNA
SZKOŁA POLICEALNA

ul. Parkowa 6, 07-410 Ostrołęka
tel. 29 764 66 37

Medyczno-Społeczna Szkoła Policealna

BEZPŁATNA NAUKA ZAWODU

w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym

po szkole średniej (matura nie jest wymagana)

Centrum Kształcenia Ustawicznego

Sprawdź aktualną ofertę tanich kursów

Odwiedź nas na Facebook'u
napisz: kursy@ckziu.ostroleka.pl

 

 

W czwartek 26 stycznia grupa słuchaczy naszego Centrum, uczących się w zawodzie technik masażysta, wyjechała do Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie. Moment był doskonały, jako że słuchacze trud nauki i przygotowań do zakończonych egzaminów mogli zrekompensować sobie wycieczką.
Realizując program słuchacze oglądali: prowadzenie zajęć grupowych ogólnousprawniających i ćwiczeń na krzesłach, kriokomorę, profesjonalnie urządzony oddział neurologiczny, nowoczesne sprzęty z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii i hydroterapii, rotor dostosowujący się do spastyki pacjenta, najnowocześniejszą platformę  stabilometryczną i wiele innych urządzeń. Ponadto pozyskali informacje na temat systemu pracy CKR i obsługi pacjenta w renomowanej placówce medycznej.
Słuchacze skorzystali także z dobrodziejstwa jaskini solno-jodowej. Udali się też do tężni solankowej w Parku Zdrojowym. Jest to jedna z sześciu tężni w Polsce. Uroczyste jej otwarcie nastąpiło w 1978 roku. Solanka pochodząca ze źródła „Julian” wtłaczana jest na wysokość 6 m i przepuszczana przez tarninowe podłoże tężni, co powoduje rozpylanie solanki na mikrokropelki. Dodatkowo wewnątrz tężni umieszczone są grzybki, dzięki którym rozpylana woda tworzy lekką mgiełkę umożliwiającą inhalację. Działanie lecznicze solanki korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych jak i ogólną odporność organizmu.
Wyjazd miał charakter nie tylko poznawaczy, ale także leczniczy. Słuchacze wrócili więc zadowoleni, wypoczęci i zregenerowani.

 

W piątek 27 stycznia br. po raz drugi odbyło się pożegnanie absolwentów Medyczno-Społecznej Szkoły Policealnej dla Dorosłych. Ponownie szkołę kończyły osoby, które kształciły się w naszym Centrum w zawodzie opiekun medyczny. W trakcie uroczystości absolwenci  otrzymali świadectwa i złożyli przyrzeczenie m. in. służenia życiu i zdrowiu ludzkiemu od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci, przeciwdziałaniu cierpieniu, zapobieganiu chorobom, niesienia pomocy chorym bez względu na rasę, narodowość itp.
Radość związana ze zdobyciem zawodu mieszała się ze smutkiem z powodu zakończenia pewnego etapu w życiu. Były też łzy wzruszenia. Absolwenci usłyszeli wiele życzliwych słów od młodszych kolegów i dyrekcji szkoły, która zapraszała do powrotu w mury Centrum nie tylko gościnnie, ale także w charakterze słuchaczy innych kierunków. Poprawie nastroju służyły część artystyczna przygotowana przez kolegów uczących się w zawodzie technik masażysta oraz słodki poczęstunek.

 

 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia słuchacze różnych grup postanowili zorganizować spotkania przedświąteczne, które przebiegały w niezwykle ciepłej atmosferze. Było mnóstwo wspaniałych życzeń, wiele ciepłych słów. Podkreśleniem jedności słuchaczy i nauczycieli było m. in. wspólne śpiewanie kolęd. Spotkania stały się też okazją do integracji między grupami i podkreślenia, że razem stanowimy wspaniałą wspólnotę CKZiU.

 

 

3 grudnia w naszym Centrum był Dzień Otwarty. Zorganizowaliśmy go z myślą o potencjalnych kandydatach, którzy chcieliby podjąć naukę od lutego 2017 r. (aktualnie trwa rekrutacja) lub później na jednym z ośmiu kierunków:

  • technik usług kosmetycznych,
  • opiekun medyczny,
  • technik masażysta,
  • technik bhp,
  • terapeuta zajęciowy,
  • opiekunka środowiskowa,
  • opiekun osoby starszej,
  • opiekun w domu opieki społecznej.

Zainteresowani mieli możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat szerokiej oferty edukacyjnej Centrum oraz zwiedzania nowocześnie urządzonych i wyposażonych pracowni, sal wykładowych i biblioteki. Ponadto proponowaliśmy:

  1. Badania ciśnienia, poziomu cukru, BMI,  zawartości tłuszczu i mięśni w organizmie
  2. Porady z zakresu doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy udzielane przez pracowników WUP Filia w Ostrołęce
  3. Możliwość skorzystania z masażu klasycznego, gorącymi kamieniami wykonywanych przez słuchaczy i nauczycieli Centrum
  4. Hennę na brwi czy rzęsy, a także inne zabiegi na twarz, np. peeling kawitacyjny
  5. Warsztaty z języka migowego lub języka angielskiego zawodowego
  6. Pokaz udzielania pierwszej pomocy
  7. Zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne – zajęcia praktyczne
  8. Ćwiczenia na siłowni
  9. Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta.

 

 

Rocznica chrztu Polski stała się okazją do zorganizowania w dniach 25 i 26 listopada br. ogólnopolskiej konferencji zatytułowanej „Wiekowe bogactwo katolicyzmu. W 1050. rocznicę Chrztu Polski”. Jej głównym organizatorem było Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe. W przygotowanie spotkania naukowego włączyło się też Narodowe Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Ostrołęki i nasze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Konferencja, poprzedzona wspaniałym koncertem chóru „Cantilena”, który tworzą uczennice II LO im. C. K. Norwida, składała się z 4 sesji:

I: Chrzest Polski w historiografii
II: Obchody milenijne chrztu Polski
III: Postawy religijne Polaków
IV: Chrześcijaństwo w regionach.

Prelegentami były osoby duchowne i świeckie, naukowcy z różnych ośrodków akademickich nie tylko w kraju, ale i za granicą. Konferencja, dzięki interesującym wykładom i wiele wnoszącym do tematu dyskusjom, pozwoliła poszerzyć wiedzę uczestników m. in. z zakresu roli chrztu narodu polskiego czy obchodów kolejnych rocznic tego ważnego dla Polski wydarzenia.

f t g m