• 1

    CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

  • 2

    JESTEŚMY ZAWODOWCAMI!

  • 3

    AMBITNI, PROFESJONALNI

  • 4

    CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

Copyright 2024 - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce

Gogło PolskiPUBLICZNA
SZKOŁA POLICEALNA

ul. Parkowa 6, 07-410 Ostrołęka
tel. 29 764 66 37

Medyczno-Społeczna Szkoła Policealna

BEZPŁATNA NAUKA ZAWODU

w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym

po szkole średniej (matura nie jest wymagana)

Centrum Kształcenia Ustawicznego

Sprawdź aktualną ofertę tanich kursów

Odwiedź nas na Facebook'u
napisz: kursy@ckziu.ostroleka.pl

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce przeszkoliło kolejną dużą grupę osób z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 18 maja br. w szkole podstawowej w Myszyńcu odbył się podstawowy kurs zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Łącznie przeszkoliliśmy 85 pracowników oświaty, administracji i obsługi placówek edukacyjnych mieszczących się w Krysiakach, Wydmusach, Wykrocie, Wolkowych, Olszynach, Zalesiu i Myszyńcu. Podczas kursu uczestnicy dowiedzieli się, co robić i jak się zachować w stanie zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz uzyskali praktyczne wskazówki, jak pomóc osobie poszkodowanej.

Ale to nie wszystko, bowiem 23 maja br. byliśmy z wizytą u maluchów z przedszkola miejskiego nr 17 „Kraina Misiów” w Ostrołęce. Dzieci z wszystkich grup, po odczytaniu przez prowadzącą szkolenie opowieści o chłopcu, który spadł z krzesła i złamał sobie rękę, odpowiadały na pytania: kim jest ratownik, jaki jest numer alarmowy i jak się wzywa pogotowie ratunkowe oraz co należy powiedzieć, gdy wzywa się karetkę. Następnie Milusińscy dowiedzieli się, do czego służy folia życia, jakie jest wyposażenie apteczki pierwszej pomocy oraz zobaczyli, jak zakłada się temblak, aby unieruchomić złamaną kończynę. Na koniec chętne dzieci, po przeprowadzonym instruktażu i pod okiem prowadzącej szkolenie, uczyły się prawidłowego wykonywania RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Mali kursanci poradzili sobie wyśmienicie!

Wszystkim przeszkolonym – małym i dużym – gratulujemy odwagi i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w zdobywaniu jakże ważnej i praktycznej wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Zajęcia prowadziła nauczycielka naszego MEDYK-a dr Paulina Szczerbo-Sawicka.

f t g m