• 1

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

 • 2

  JESTEŚMY ZAWODOWCAMI!

 • 3

  AMBITNI, PROFESJONALNI

 • 4

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

Copyright 2024 - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce

Budżet Obywatelski Mazowsza

 

Budżet Obywatelski Mazowsza

 

Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu zadecydują mieszkańcy. Nie są to dodatkowe środki, lecz konkretne kwoty będące częścią budżetu województwa. W tym roku do dyspozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest 25 mln złotych.

Jak głosować?

 • głosowanie na projekty BOM rozpocznie się 26 października br. i potrwa do 16 listopada br.;
 • oddanie głosu będzie możliwe po rejestracji w systemie informatycznym dostępnym z poziomu strony bom.mazovia.pl;
 • każdy mieszkaniec Mazowsza będzie miał możliwość oddania głosu na dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej;
 • po wybraniu projektów głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania (wyłącznie nazwy miejscowości i nazwy powiatu) oraz numeru telefonu komórkowego;
 • numer telefonu posłuży także do weryfikacji poprawności oddania głosu. Na ten numer głosujący utrzyma kod weryfikacyjny, który powinien wprowadzić do systemu;
 • głos w imieniu osoby małoletniej oddaje jej przedstawiciel ustawowy (rodzic lub opiekun prawny);
 • maksymalna liczba rejestracji głosujących z podaniem tego samego numeru telefonu komórkowego wynosi 3;
 • osobom nie posiadającym telefonu komórkowego Urząd zapewnia możliwość oddania głosu w punktach informacyjnych w siedzibie Urzędu i w delegaturach, z zachowaniem ograniczeń wynikających ze stanu epidemii.
  Osoby, które zechcą skorzystać z tej możliwości, prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się pod nr tel. 29 74 44 180 – Delegatura UMWM w Ostrołęce.

Z puli podregionalnej polecamy projekt pod numerem 235. „Remont i wyposażenie kuchni wraz z zapleczem w Bursie Regionalnej w Ostrołęce” skierowany jest do mieszkańców Województwa Mazowieckiego, a w szczególności do obecnych i przyszłych wychowanków Bursy Regionalnej w Ostrołęce oraz ich rodziców.

W chwili obecnej blisko 200 wychowanków placówki nie ma możliwości korzystania z wyżywienia na terenie Bursy. Młodzież korzysta ze stołówki przy ZSZ Nr 4 w Ostrołęce. W drodze na posiłki wychowankowie wielokrotnie w ciągu dnia muszą przekraczać ruchliwą ulicę Romualda Traugutta. Realizacja projektu pozwoli na korzystanie z posiłków na terenie Bursy Regionalnej, dzięki czemu w znacznym stopniu zwiększy się bezpieczeństwo wychowanków i jednocześnie podniesie standard zamieszkania w placówce. Bursa posiada pomieszczenie, które nadawałoby się idealnie do aranżacji na potrzeby zaplecza kuchennego i stołówki.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na stronie:
www.bom.mazovia.pl/projekt/237

 

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Mazowsza znajdziesz na stronie:

 

BOM

Więcej informacji:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

f t g m