• 1

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

 • 2

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

 • 3

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

 • 4

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

Copyright 2019 - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce

Obchody 100-lecia niepodległości Polski w CKZiU

 

16 i 17 listopada 2018 r. słuchacze i pracownicy CKZiU wzięli udział w uroczystościach upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole odbyły się uroczyste akademie, które miały patriotyczny charakter.
Wiadomości historyczne przeplatane były pięknie recytowanymi wierszami oraz śpiewem pieśni patriotycznych. Przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych na tę okazję śpiewników, z muzycznym podkładem w tle, rozbrzmiewały najbardziej znane pieśni, takie jak: „Biały Krzyż”, „My pierwsza Brygada” czy też „Rozkwitały pąki białych róż”. W trakcie realizacji montażu słowno-muzycznego można było obejrzeć m.in. „Animowaną historię Polski”, która pokazywała dzieje naszego państwa od powstania aż do czasów obecnych.
W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia, jakim jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kształtując patriotyczne postawy, dzięki uprzejmości pracowników i słuchaczy, została przygotowana wystawa zdjęć, książek, poezji i pieśni patriotycznych, a także tematyczna gazetka ścienna.
Uświetnienie uroczystych obchodów stanowiły kotyliony wykonane specjalnie na tę okazję przez grupę słuchaczy uczących się na kierunku terapeuta zajęciowy.
Obchody upamiętniające stulecie niepodległej Polski przygotowali i przeprowadzili pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni szkoły przy pomocy słuchaczy.

logo mazowsze

f t g m