• 1

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

 • 2

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

 • 3

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

 • 4

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W OSTROŁĘCE

Copyright 2019 - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce

College 11
NOWA

SZKOŁA

w Ostrołęce

w miejsce ZKN

PUBLICZNA, POLICEALNA

BEZPŁATNA NAUKA ZAWODU
(matura nie jest wymagana)

Nie przegap NABORU!
Zapraszamy też na KURSY

Nauka w systemie

dziennym, wieczorowym, 
zaocznym

ul. Parkowa 6, 07-410 Ostrołęka

Tel.: 29 764-66-37

 

Top Inwestycje Komunalne to konkurs, który nagradza najlepsze projekty komunalne, proekologiczne, antysmogowe oraz z zakresu smart cities. W tym roku odbywa się już siódma edycja konkursu. Pragnę poinformować, że dwie mazowieckie inwestycje, zrealizowane przez Województwo Mazowieckie oraz spółkę ze stuprocentowym udziałem Województwa, znalazły się w zaszczytnym gronie 30 inwestycji zakwalifikowanych do II etapu konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2018. W gronie nominowanych znalazły się następujące projekty:

System energii odnawialnej w szpitalach województwa mazowieckiego

W ubiegłym roku zakończył się projekt, w ramach którego w 12 placówkach medycznych podlegających samorządowi województwa zainstalowano kolektory słoneczne służące do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W rezultacie powstało ponad 2 tys. paneli słonecznych na 5 tys. m2 o mocy 2,3 GWth/rok. Inwestycję o wartości ponad 40 mln zł realizowano dzięki 85-procentowemu dofinansowaniu ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt został zrealizowany przez Województwo Mazowieckiego w partnerstwie z dwunastoma podmiotami leczniczymi.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica w Ząbkach

Budowa jednego z najnowocześniejszych szpitali psychiatrycznych w kraju, ale i w Europie jest również w czołówce inwestycji zdrowotnych dofinansowanych z mazowieckiego RPO 2014-2020. Nowy szpital ma zapewnić kompleksową opiekę i równomierny dostęp do środowiskowej opieki psychiatrycznej. Przyczyni się do zmniejszenia nierówności w zakresie stanu zdrowia i będzie promować włączenie społeczne osób chorych psychicznie. Pierwsi pacjenci będą przyjęci jeszcze w tym roku. Szpital będzie także przyjazny środowisku - duża część energii cieplnej pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych, co pozwoli na znaczne oszczędności w stosunku do tradycyjnego zasilania oraz przyczyni się do poprawy stanu powietrza. Projekt został zrealizowany przez Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica Sp. z o.o.

Gorąco zachęcam wszystkich pracowników Państwa jednostki do oddania głosu w trwającym do 2 maja 2018 r. głosowaniu. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie organizatora http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2018/ .

 

Adam Struzik

Marszałek Województwa Mazowieckiego

logo mazowsze

f t g m